Connect with us

Fitness

15 Bitki Bazlı Keto Tarifi

Admin

Published

on

15 Bitki Bazlı Keto Tarifi
15 Bitki Bazlı Keto Tarifi

15 Bitki Bazlı Keto Tarifi – Herhangi bir yerel kitapçının yemek pişirme bölümünü ziyaret ederseniz, çok sayıda keto diyet kitabı bulacaksınız. Özel ile aynı diyet ya da yerel sağlık gıda mağazanızın beslenme bölümü… keto dostu tozlar, karışımlar ve yemeklerden oluşan rafta.

Bu “trend” hızla ivme kazandı ve bitki temelli yaşamın popülaritesine uygun bir yaşam tarzı haline geldi.

Keto diyeti – ketozisin kısaltması – orta derecede protein alımı ve çok yüksek sağlıklı yağlar ile birlikte inanılmaz derecede düşük karbonhidrat alımını gerektiren oldukça basit bir beslenme planını ifade eder. Bu kombinasyon insan vücudunu ketoz durumuna zorlar. Ketoz, yağın “beyne enerji sağlayabilen karaciğerde ketonlara” dönüştürüldüğü “metabolik bir durumdur”.

Öyleyse neden biri ketozise ulaşmak istesin ki?

Enerji için şeker yerine yağ yakmanın aslında bizim için çok daha iyi olabileceği ortaya çıktı. İnsan vücudu enerji için glikozu – şekerleri – kullanmayı tercih eder, ancak bu şekerin tamamı tüketildiğinde yağa dönüşür. Son araştırmalar, enerji için yağ yakmanın aslında daha uzun ve daha sürdürülebilir bir enerji kaynağı sağladığını keşfetti.

Keto diyeti, ketozis elde etmek için – glikozu (diğer bir deyişle şeker) azaltarak – karbonhidrat alımınızı azaltmaya odaklanır. Bu sadece daha iyi bir enerji kaynağı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yağ yağını daha hızlı yakar. Daha fazla yağ yakmaya ek olarak, ketojenik diyet “kan şekeri ve insülin seviyelerinde büyük düşüşlere yol açabilir” ve “sağlığa sayısız faydası” ile ilişkilendirilmiştir.

Bununla birlikte, birçok keto diyeti yalnızca fındık, tohum ve hindistancevizi gibi yüksek yağlı gıdalara odaklanırken, keto diyeti tüketmekten hala birçok fayda elde edebilirsiniz. Sebzeler sadece besleyici değeri yüksek ve antioksidanlarla dolu değil, aynı zamanda çok düşük karbonhidratlı bir avuç sebze var!

Bunlara bir göz atın 15 Bitki Bazlı Keto Tarifi

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Trending