Connect with us

Sağlık

6 farklı anksiyete bozukluğu türü

Admin

Published

on

Anksiyete bozuklukları genellikle semptomları hedeflemek ve anksiyete tetikleyicileriyle başa çıkma mekanizmaları geliştirmek için tasarlanmış özel yöntem ve teknikler kullanılarak tedavi edilir. Tedavide hangi yöntemin kullanılacağını bilmek, büyük ölçüde kişinin muzdarip olduğu bozukluğun türüne bağlıdır. Bu makale, anksiyete bozukluklarının en yaygın biçimlerine genel bir bakış sunmaktadır.
Anksiyete, bir kişi potansiyel olarak sorunlu veya tehlikeli durumlarla karşı karşıya kaldığında yaygın bir durumdur. Bir kişi dış bir tehdit algıladığında da kendini hissettirir. Bununla birlikte, kronik ve irrasyonel kaygı, bir tür kaygı bozukluğuna yol açabilir. Sebeplerine veya tetikleyicilerine bağlı olarak farklı türde anksiyete bozuklukları vardır.

1. Yaygın Anksiyete Bozukluğu

Anksiyete bozuklukları türleri

Bu tür bir kaygı bozukluğu olan bir kişi, tipik olarak uzun süreli, çoğu zaman temelsiz kaygı yaşar. Spesifik olarak, yaygın kaygı bozukluğu olan kişiler kaygılarının nedenini açıklayamazlar. Bu tür kaygı genellikle altı ay sürer ve sıklıkla kadınları etkiler. Kalıcı kaygı nedeniyle, yaygın kaygı bozukluğu olan kişiler sürekli endişelenir ve endişelenir. Bu kalp çarpıntısı, uykusuzluk, baş ağrısı ve baş dönmesi ile sonuçlanır.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Trending