Connect with us

Beslenme

Beslenme işinize şimdi başlayın Nutrition. Şirket. diyetisyen.

Admin

Published

on

Yeni bir iş kurmak gibi, ilk başta bunaltıcı ve oldukça yıldırıcı olabilir. Beslenme sertifikanızı inceleyerek ve tamamlayarak bu alanda zaten büyük bir adım attınız. Bu, insanların sağlık hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaya hazır olduğunuz anlamına gelir; Büyüyen devasa bir pazarda bunu nasıl yapacağını merak ediyor.

Büyüme zihniyetiniz varsa ve beslenme işinizi başlatmaya ve büyütmeye hazırsanız, okumaya devam edin. Bu makaleyi, Sertifikalı Beslenme Uzmanlarının doğru ipuçlarını ve araçları kullanarak işlerini başlatmalarına ve büyütmelerine yardımcı olmak için tasarladık.

Plan yapmazsan, başarısız olmayı planlıyorsun!

Bu aşamada bir iş planı gereklidir. Henüz yazmadıysanız, şimdi başlamak için iyi bir zaman. Bu, her şeyi şimdi anlamanız gerektiği anlamına gelmez, ancak en azından gelecek yıl için temel bilgileri. Bu, siz pazarı test ederken ve müşterileriniz hakkında daha fazla bilgi edindikçe zamanla değişebilir.

Temel olarak şunları içermelidir:

  • Açık bir marka beyanı, kim olduğunuza, uzmanlığınıza, kimlik bilgileriniz ve ne yaptığınıza ilişkin uygun bir açıklama.
  • Artı, istediğiniz müşteri, kişilikleri ve yaşadıkları yer.
  • Rakipleriniz * en azından coğrafi olarak.
  • Hizmetlerinizin ve fiyatlarının net bir haritası.
  • Belirli bir süre boyunca planlanan giderleri, kârları ve hedefleri içeren bir belge.

Ürün sensin. Kendini sat!

Sunulan birçok hizmetin aksine, beslenme uzmanı olmak, kendinizi insanlara satmanız gerektiği anlamına gelir. Ürün sizsiniz ve yaşam tarzınız işinizi yansıtır. Bu yüzden hedef kitlenize hitap eden sosyal medya platformlarına girip oradan gitmenizi öneririz. En özgün benliğiniz olun, büyümek için kopyalamaya çalışmayın. Aynı hizmetleri sunan milyonlarca insan var, bu yüzden başarılı olmak için insanların neden farklı olduğunuzu ve benzersiz satış noktanızın ne olduğunu bilmeleri gerekiyor.

Size yardımcı olmak için, yol boyunca kendinize sormanız gereken bazı sorular var ve yanıtta kişiliğinizi bulacaksınız.

  • Beslenme yaklaşımım nedir?
  • Sektörle ilgili vizyonunuz nedir?
  • Kişisel beslenme yaşam tarzınız nedir?

SMART hedefleri belirleyin.

Hemen hemen her başarılı işletme tarafından kullanılan basit ama etkili bir araç. bu AKILLI alet. Hangisine çevirir Spesifik, Ölçülebilir, Ulaşılabilir, İlgili ve Zamana bağlı.

Özel; amacın ne? İlgili aktörler kimlerdir? Bu pratiğe başlayarak neyi başarmak istediğinizi tam ve net bir şekilde yazın. Çok geniş yapmayın. “Önümüzdeki 3 ay içinde görünürlüğümü %10 artırmak istiyorum” gibi eylem kelimeleri kullanın.

Ölçülebilir; İlerlemenizi takip etmek için ölçülebilir bir hedefiniz olması gerekir. Bunu ölçmek için hangi parametreleri kullanacaksınız? Potansiyel müşterilerden abonelere, artan müşterilere kadar her şey olabilir… seçiminiz.

Mümkün; Hayalinizdeki işi elde etmek için öncelikle onu başaracak kaynaklara sahip olup olmadığınızı bilmelisiniz. Hedefleriniz ulaşılabilir ve ulaşılabilir olmalıdır; büyük ol ama gerçekçi ol. Başka biri zaten yaptıysa, nasıl yaptığını analiz edin.

İlgili; amacınız sizinle, toplumla, başkalarının ihtiyaçlarıyla ilgili mi? Bunlar daha iyi planlar yapmak için cevaplamanız gereken sorular. Her kısa vadeli hedef, daha büyük genel hedefinize ulaşmanıza yardımcı olmalıdır. Bu yüzden her zaman hedeflerinizin alakalı olduğundan ve birbiriyle ölçeklendiğinden emin olun.

zamana bağlı; Vakit nakittir dedikleri gibi. Ve net bir zaman çizelgeniz yoksa, aslında para harcıyorsunuz demektir. Sizin için ulaşılabilir ve gerçekçiyse, ne kadar süreceği önemli değil.

Çevrimiçi görünür olun

Sosyal medya platformlarında yer almanın yanı sıra, işletmenize trafik çekmek için kendi blogunuzu veya web sitenizi başlatın. Stratejilerinizi ve düşüncelerinizi paylaşın. Ve hepsinden önemlisi, görev planınızda tutarlı olun, bu başarının anahtarıdır.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Trending