Connect with us

Fitness

Bitki bazlı bir diyette probiyotik almanın 10 kolay yolu

Admin

Published

on

Bitki bazlı bir diyette probiyotik almanın 10 kolay yolu
Bitki bazlı bir diyette probiyotik almanın 10 kolay yolu

Bitki bazlı bir diyette probiyotik almanın 10 kolay yolu – Beslenmeyle ilgilenen belirli bir tür insan, besinlerini nereden aldıklarını merak etmelidir. probiyotikler, probiyotiklerin ne olduğunu ve ne yaptığını bilmek bir yana. Yine de, özellikle bitki bazlı bir diyet uyguluyorsanız (birçok şeyde olduğu gibi, en iyi bilinen probiyotikler süt ürünlerinden gelir) dikkatli olmamız gereken bir şeydir. O halde, önce neden bahsettiğimize bir bakalım.

Probiyotikler, genellikle “iyi bakteri” olarak adlandırılan, en yaygın olarak yoğurda atfedilen şeydir. Bu iyi bakteriler, büyük vegan tartışmalarının kaynağı olan en kötü şöhretli türlerden biri olan lactobacillus gibi tanıdık olmayan isimler kullanır (buna burada girmeyeceğiz). Probiyotikler, modern hayatın içimizde yarattığı karmaşanın bir kısmını temizlemeye yardımcı oldukları için herkesin sağlıklı bir dozda alması gereken bir şeydir.

Probiyotik tükettiğimizden emin olmanın asıl amacı, bakterilerin işitsel iştah açıcı olmasa da bağırsaklarımızı uyumlu tutmamıza yardımcı olmasıdır. Yiyecekleri parçalamamıza, utanç verici ve sağlıksız sindirim sorunlarıyla savaşmamıza ve enfeksiyonlara neden olabilen diğer daha az fedakar mikroplarla sahne arkası savaşa girmemize yardımcı olurlar.

Popüler süt ürünleri – yoğurt, süt, yumuşak peynirler ve kefir – en çok tanınan probiyotik kaynaklarıdır, ancak bu, pek çok vegan seçeneği olmadığı anlamına gelmez. Samanyolu’na aşina olmayan bizler için oyunun adı mayalanmadır.İster inanın ister inanmayın, muhtemelen zaten bir sürü fermente edilmiş şey yiyorsunuzdur ve aşağıdaki listenin geri kalanı -garip bir şekilde lezzetli ve korkak- olacaktır. denemeye değer.

Hayal gücünüzü kullanmaya hazır mısınız? Bunlarla başlayalım Bitki bazlı bir diyette probiyotik almanın 10 kolay yolu

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Trending