Connect with us

Sağlık

Cilt tipiniz için doğru kozmetik ürünlerini seçmek için 8 ipucu

Admin

Published

on

Herhangi bir cilt tipi için doğru kozmetikler, taze, doğal bir görünüm yaratmak ve alerjilere neden olan kızarıklık, kaşıntı ve yırtılma veya beyaz noktalı veya siyah noktalı ve lekeli kızarıklıklar, ağrılı kızarıklıklar gibi kozmetik reaksiyonları önlemek için önemlidir. Her kişinin cildi benzersizdir Bir kişinin yüz bölgeleri, uygun kozmetikleri seçerken göz önünde bulundurulması gereken benzersiz özelliklere sahip olabilir. Pudra farınız öğle yemeğinden önce kırışıp kaydığında veya fondöteniniz kırışmış ve topaklanmış göründüğünde hayal kırıklığına uğradıysanız, cilt özelliklerinizi anlamak ve cilt tipinize uygun kozmetik alışverişi yapmak bir egzersizdir. İşte en iyi şekilde görünmenize yardımcı olacak bazı ipuçları.

1. Cildi kurutan veya tahriş eden kozmetikler

Güzellik ürünleri

Her cilt tipi farklı kozmetik ürünlere farklı tepki verir. Göz farınız için belirli bir marka işe yarasa bile, aynı marka ruj için çalışmayabilir. Gerçekten de göz kapaklarınızın cilt tipi, dudaklarınızın cilt tipinden farklı olabilir.

Örneğin, fondöten gibi kozmetik ürünleri seçerken, sivilcelere neden olan kozmetikleri veya kozmetikleri kurutmaktan kaçının. Ne yazık ki, hangilerinin cildiniz için tutarlı bir şekilde çalıştığını bulmak için birkaç ürünü denemeniz gerekebilir.

Dikkate alınması gereken bir diğer konu ise, cildinizin daha önce cilt tahrişine neden olmayan belirli bir kozmetik ürüne reaksiyon geliştirebileceği ve bu nedenle iyi sonuç vermiş kanıtlanmış bir markaya alternatif bulmak zorunda kalabileceğinizdir. geçmiş. Cilt özellikleri de yaşam boyunca değişebilir ve seçtiğiniz kozmetik türünde bir değişikliğe neden olabilir.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Trending