Connect with us

Sağlık

Depresyonu öldürmek için 5 süper etkili ipucu

Admin

Published

on

Yalnızlık, günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Sınavlarımızda başarısız olduğumuzda, sevdiğimiz kişi tarafından reddedildiğimizde ya da çok yakınımız öldüğünde üzülürüz. Ancak depresyon, basit yalnızlıktan daha ölümcül olabilir. Benlik saygınızı, sağlığınızı ve esenliğinizi mahvedebilecek yaşam boyu sonuçları olabilir. İşte melankolik ruh hallerinin üstesinden gelmek ve günlük aktivitelerinizden en iyi şekilde yararlanmak için bazı harika ipuçları.

1. Işık ve güneş

depresyon nedenleri

Güneşe maruz kalmamak, düşük bir ruh halini ve uyuşuk bir durumu tetikleyebilen melatonin hormonunun salgılanmasını yönetir. Sadece karanlıkta melatonin üretir. Vücut ısısını düşürür ve halsiz hissetmenizi sağlar. Her zaman odanızda kilitli kalırsanız (perdeler kapalı), yatakta kalmanızı engellemeniz zor olacaktır. Birçok insanın kış aylarında diğer mevsimlere göre çok daha sık depresyona girmesinin nedeni budur. Çünkü geceler daha uzun.
Güneşi karşılayamıyorsanız, odanızı her zaman daha parlak ışıklarla aydınlatabilirsiniz. Ofis dışında öğle yemeği. Arabanızla kısa mesafeler sürmek yerine sık sık yürüyüş yapın.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Trending