Connect with us

Sağlık

DIY cilt bakımı rutini (işe yarar)

Admin

Published

on

cilt bakımı rutini

Kabul edelim, herkes kusursuz bir cilt ister. Fakat cilt bakımı rutini ürünler, zararlı gizli kimyasallar ve toksinlerle doludur, üst düzey ürünlere bile içerikleri konusunda tam olarak güvenilemez. Bir servete mal olabileceklerinden bahsetmiyorum bile.

Bu yüzden herkes tamamen doğal, ev yapımı cilt bakımı rutinlerine doğru ilerliyor. Sadece kilerinizde bulunan malzemeleri kullanarak. eşliğinde bir Dengeli beslenme, ve yaşam tarzı, cildinizi kısa sürede gençleştireceksiniz.

Ve hangisini yapacağımızı veya nereden başlayacağımızı bilmenin zor olabileceğini bildiğimiz için. Seni en iyi bulduk 5 mucizevi cilt bakımı rutini bunların hepsi doğaldır ve harikalar yaratır. Cilt hedefinizin ne olduğuna karar verin, cilt bakımı rutininizi seçin ve işiniz bitti.

5 mucizevi cilt bakımı rutini:

1-Bal yüz bakımı: (haftada bir kez)

Ballı Yüz Maskesi – Cilt Bakım Rutini

olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır. mucizevi içerik tek başına, sonsuz hastalıkları tedavi ediyor. Sadece doktorlar tarafından değil profesyoneller tarafından da tavsiye edilmektedir. beslenme uzmanları uzun sağlıklı bir yaşam için.

Tek ihtiyacınız olan ham bal veya herhangi bir tür beyaz bal. Bir çorba kaşığı alın ve her şeyi kaplayacak şekilde doğrudan yüzünüze uygulamaya başlayın. Yaklaşık 45 dakika bekletmeli ve ılık su ile durulamalısınız.
Tüm doğal ürünlerin en iyisi baldır; antibakteriyel, antioksidan, temizleyici ve nemlendiricidir. Evet… Yukarıdakilerin hepsi doğru. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayarak cildinizi süper nemli ve yumuşak bırakmakla kalmaz, aynı zamanda sivilceleri de azaltır. Ayrıca hasarlı ve kırışık alanlar için doğal bir şifacı görevi görür. Tek bileşenli mükemmellik!

2- Yeşil çay peelingi: (2 haftada bir)

Yeşil Çay Ovalama – Cilt Bakım Rutini

Bu peelingi hazırlamak için 1/2 limon, 3 yemek kaşığı şeker ve biraz yeşil çaya ihtiyacınız olacak.

Yeşil çayı kaynatarak veya bir çay poşetinin üzerine sıcak su (en fazla 1/4 bardak) dökerek ve 15 dakika soğumaya bırakarak başlayın.

Küçük bir kaynamaya 3 yemek kaşığı şeker koyun, 1 yemek kaşığı limon (yaklaşık 1/2 küçük limon) ekleyin ve son olarak önceden hazırladığınız 2 yemek kaşığı yeşil çayı koyun. Karıştırın ve hazırladığınız macunla yüzünüzü nazikçe ovmaya başlayın. Buna 1 veya 2 dakika devam edin, ardından ılık suyla durulayın.

Bu maskeyi kullandıktan sonra yüzünüz tam anlamıyla parlayacak. Cildi anında yumuşatır, arındırır ve aydınlatır.

3- Yumurta Beyazı Maskesi: (Haftada 1 ila 3 kez)

Yumurta Beyazı Maskesi – Cilt Bakım Rutini

Yüzünüze yumurta uygulama fikrinin kulağa oldukça utanç verici gelebileceğini biliyoruz, ancak bize güvenin, her dakikaya değer.

Cildi genç ve parlak bırakarak sıkılaştırmakla kalmaz, aynı zamanda gözenekleri küçültmeye de yardımcı olur. Bu harika maskeyi hazırlamak için tek ihtiyacınız olan 1 yumurta akı ve 1/2 limon.
İyice karıştırın ve doğrudan yüzünüze uygulayın, 10 dakika kadar bekletin. Ardından ılık su ile durulayın. Kullanılan limon cildinizi aydınlatacak ve yumurta akı kokusunu tamamen kapatacaktır.

4- Yulaf ezmesi ve ballı cilt bakımı: (haftada bir kez)

Yulaf Ezmesi Bal Yoğurt Yüz Bakımı – Cilt Bakım Rutini

Akneli ciltler için en iyi maskelerden biridir. Yulaf ezmesi ve bal sivilceleri azaltmak için harikalar yaratır; bakterileri emer, fazla yağları giderir ve ölü cilt hücrelerini temizler.
Karışıma yoğurt eklemek sadece daha iyi hale getirir. Besleyici bileşenler ve vitaminlerle dolu; cildi yumuşatır, nemlendirir ve aydınlatır. Ekstra parlak bir görünüm vermek. Aynı zamanda kırışıklıkların azalmasına da yardımcı olur.

Her malzemeden 1 çorba kaşığına ihtiyacınız olacak, bunları birlikte karıştırın ve suyla durulamadan önce 15 dakika bekletin.

5- Tuz ve Limon Ovası: (2 haftada bir)

Tuz ve Limon Ovması – Cilt Bakım Rutini

Son olarak, siyah nokta hastaları için bu kese sizin yeni en iyi arkadaşınız olacak.

Yarım limonu kesin ve tuza batırın. Ilık suyla durulamadan önce yüzünüzü veya etkilenen bölgeleri 1 dakika ovalayarak yavaşça ve nazikçe başlayın.

Birlikte karıştırılan bu iki bileşen, siyah noktaları anında azaltır; karanlık bölgeleri aydınlatır ve ölü cilt hücrelerini temizler. Ancak, şiddetli sivilceniz veya hassas cildiniz varsa bu ovma işlemini kullanırken dikkatli olun.

Son bir ipucu, tutarlı olun. Tüm bu harika ev ilaçlarının işe yaraması için zamana ihtiyacı var, bu yüzden cildinizden vazgeçmeyin.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Trending