Connect with us

Beslenme

Evet, gerçekten kivi kabuğu yiyebilirsiniz

Admin

Published

on

Kivi, sağlığa birçok faydası olan lezzetli bir meyvedir. Ancak kabuğuyla birlikte tüketilmesi tercih edilir. İşte bu yüzden kivi meyvesini kabuğuyla yemelisiniz.рко для юридических лиц

Vitaminler

Yeşil eti ve tüylü kahverengi kabuğu ile bu meyve sadece lezzetli değil aynı zamanda besleyicidir. Örneğin kivi, yüksek düzeyde C vitamini ve potasyum içeren vitamin santralleridir. Aksine, kivi tüketiminden tam olarak yararlanmak ister misiniz? Sonra derisini ve etini yiyin.

Cilt

Elma soymanın kötü bir fikir olduğunu hepimiz biliyoruz. Çoğu vitamin elmanın kabuğunda bulunur. Ancak kiviyi soymamanın iyi bir fikir olduğuna inanmak zor. Elma kabuğu gibi kabuğu kivinin en sağlıklı kısmıdır. Evet, yeşil eti çevreleyen tüylü tabaka sağlığınıza faydalıdır. Ancak, bu cildi nasıl bir mutfak şaheserine dönüştüreceksiniz? Bu cildi yenilebilir hale getirmek için planlarınız neler?

Daha sağlıklı

Kivinin eti son derece besleyicidir, ancak kabuğu da faydalıdır. Örneğin cilt, sindirime yardımcı olan lif bakımından zengindir. Health Net’e göre, bu lif kolesterol seviyeleri üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir. Bununla birlikte, pek çok insan kıllı deriyi yemeyi reddediyor çünkü yemek yemek hoş değil. çıkış var mı Tüyleri deriden fırçalayın ve meyveyi durulayın.

Avantajlar

O derinin neden şimdi çok daha iyi göründüğünü anlamaya başlıyor musunuz? Sizi bilgilendireceğiz. Kivinin derisinde C vitamini ve E vitamini bol miktarda bulunur. Cildin lif açısından zengin olduğunu bilmek de iyidir. Tuvalete gitmekte zorlanıyor musunuz? Daha sonra kivi kabuğunu yemek, bağırsaklarınızın kontrolünü yeniden kazanmanıza yardımcı olabilir. Bu son mu? Hayır, size henüz tüm faydalarından bahsetmedik. Kivinin kabuğunda bulunan maddeler kolesterol seviyeniz için de faydalıdır!

tatmak

Kivi derisini denemek ister misiniz? O halde size bir önerimiz daha var. Daha az tüyü olan sarı bir kivi ile başlayın. Saçı temizledikten sonra hala çok fazla saç tadı alabiliyor musunuz? Ayrıca basit bir çözüm var: meyveyi yoğurt veya sütle karıştırın, ardından kabuğu ekleyin. Farkına varmadan lezzetli ve sağlıklı bir smoothie’ye sahip olacaksınız!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Trending