Connect with us

Fitness

Ömür Boyu En Az Bir Kez Denemeye Değer 17 Yemek

Admin

Published

on

Ömür Boyu En Az Bir Kez Denemeye Değer 17 Yemek – Japon bilim adamları, çeşitli tatları deneyimleme şeklimizin yaşla birlikte çarpıcı biçimde değiştiğini kanıtladılar. Çocuklukta dondurmanın tadı gerçekten daha tatlıyken, pek çok sebze tadı acı olduğu için berbattır. Yaşlandıkça, yavaş yavaş algılama keskinliğini kaybederiz ve bu bir bakıma iyidir çünkü mutfak ufkumuzu büyük ölçüde genişletir. Ama bu aynı zamanda damak tadımız henüz zirvedeyken farklı yemeklere alışmamız gerektiği ve bu yemeklerin tadını doyasıya çıkarabileceğimiz anlamına geliyor.

biz az çeşitli listelere aşıklar ve bu yüzden hayatta en az bir kez denememiz gereken birçok yemeği inceledik. Mimi Sheraton’ın kitabını bile okuduk. Ölmeden önce yemeniz gereken 1000 yiyecek. Bulduklarımıza dayanarak, bu yemeklerin en iyi nerede pişirildiğini açıklayan kendi derlememizi yaptık.

1. İskoç yumurtası

En Az Bir Kez Denemeye Değer 17 Yemek
En Az Bir Kez Denemeye Değer 17 Yemek

Neyden yapılmıştır: Kızarmış, ekmek kabuklu, kızarmış kıymadan oluşan bu “top”, içinde bir sürpriz saklıyor – haşlanmış bir tavuk yumurtası (çoğu durumda).

Nerede denemek için: İngilizler, İskoç yumurtalarını denemek için en iyi yerin, taze pişmiş bir sıcak yemek servis edileceği eski bir bar olduğunu iddia ediyor.

Sonraki sayfa >

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Trending