Connect with us

Beslenme

Onları al ve yağa veda et

Admin

Published

on

ONLARI AL VE GRES İÇİN EL VEDA DE

Vitaminler düşündüğümüzde aklımıza gelen ilk şey değil yağ kaybı. İnsanlar artık kalorileri, proteinleri, yağları ve karbonhidratları sayma konusunda daha fazla düşünmeye eğilimlidir. Diyet sürecini etkileyebilecek diğer tüm faktörleri dikkate almadan.

Bu parçada, kavram yanılgısını yıkacağız. tamamlama ve sizi yağ kaybetmenize yardımcı olacak 5 vitaminle tanıştırır. Sağlıklı bir diyetle

vitaminlerin önemi

A, B, C, D, E, K vitaminleri ve diğerleri dahil olmak üzere 13 temel vitamin vardır. Bu vitaminler sadece düzgün çalışmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda GEREKLİ yağ kaybı, sindirim, gıda parçalanması, büyüme ve gelişme için.

Sonuç olarak, vitamin ihtiyaçlarınızı karşılamak için en ideal yaklaşım, çeşitli sağlıklı organik gıdaları içeren dengeli bir diyet yemektir. Ancak bu gerçekçi olmayabilir; gıdalarımıza enjekte edilen tüm toksinler ve hormonlarla, sözde organik olanlar bile.

Neyse ki, Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu tüm vitaminleri bize vermek için her gün gelişen yüksek donanımlı ilaç şirketlerimiz var. Bağımsız takviyeler veya iyi bir multivitamin kaynağı açısından.

Yağ kaybı için gerekli vitaminler

(Herkesin vücudu farklı olduğu için, bu takviyelerden herhangi birini almaya başlamadan önce bir doktora danışmanızı şiddetle tavsiye ederim)

İşte vücudunuzun optimal yağ kaybı ve performans için ihtiyaç duyduğu en önemli 5 besin takviyesi:

1. Magnezyum

Stresi azaltmada çok önemli bir rol oynar ve bu nedenle yağ kaybını teşvik eder (çünkü çok fazla stres yağ kazanımına yol açar). Gıda veya bağımsız bir takviye olarak doğru alındığında, şeker isteğini, uykusuzluğu azaltabilir ve adet ağrısını azaltmaya yardımcı olabilir.

2. Çinko

İyi emilmediği için yüksek miktarda magnezyum oksit içerenlerden kaçının.

Yiyeceklerin uygun şekilde parçalanması ve emilimi için gereklidir. Sindirim, yağ kaybı ve kas oluşumuna yardımcı olur.

3. D3 Vitamini

Son zamanlarda birçok kadın, güneş ışığı yoluyla ultraviyole maruziyeti altında etkili bir şekilde üretilebilen D vitamini eksikliğinden muzdariptir. Bu, metabolizmalarını ve performanslarını olumsuz yönde büyük ölçüde etkileyebilir.

Optimal sonuçlar için, D vitamini için kan testi yapın ve eksiklik durumunda gereken doz hakkında doktorunuza danışın.

4. Omega3

Esas olarak yüksek kaliteli balık yağlarında ve chia tohumu ve keten tohumu gibi bazı tohumlarda bulunur. Uygun Omega 3 takviyesi yağ kaybına, iltihaplanmaya, insülin duyarlılığına ve eklem ağrılarına yardımcı olur.

5. B vitamini kompleksi

Bir B vitamini kompleksi esas olarak B6, B9 ve B12’den oluşuyordu. Enerji üretimi, yağ kaybı ve detoksifikasyon için gereklidirler.

Bu vitaminleri, bir beslenme uzmanının danışmanlığı ve sağlıklı bir diyetle birlikte gerektiği gibi düzenli olarak almak, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Trending