Connect with us

Sağlık

Vücudu detoksifiye etmek için yapmaları gereken 5 şey

Admin

Published

on

Yediğimiz yüksek oranda işlenmiş gıdalar ve soluduğumuz kirli hava nedeniyle vücudumuzda toksinler oluşur. Vücut toksinlerden kurtulmak için elinden gelenin en iyisini yapar, ancak aşırı yüklenmeden dolayı strese girer. Kronik baş ağrıları, cilt hassasiyeti, erken yaşlanma gibi belirtiler.
Hasta vücudumuza yardım etmek için ne yapabiliriz? Toksinlerden kurtulmanın güvenli bir yolu olarak meyve suyu orucunu deneyin! Meyve suyu orucunun faydalı etkileri üzerine birkaç çalışma yaptım. Ömrümüzü uzatabilir, biyokimyasal dengesizlikleri tedavi edebilir, kolesterol seviyelerini düşürebilir, alerjileri, akneleri vb. tedavi edebiliriz.

1. Meyve suyu orucu

Vücudu detoksifiye etmek için yapmaları gerekenler

Meyve suyu orucunda, vücudun yiyeceklerden ve sindirimden dinlenmesine izin verilerek, bağışıklık sistemi boşaltım sistemlerinin (karaciğer, pankreas, safra kesesi, böbrekler, bağırsaklar, cilt vb.) yardımıyla toksinleri yok etmeye odaklanabilir.
Uzun süreli bir oruç sırasında (3 günden fazla), vücut dokularını ayırt edici bir şekilde otoliz süreci boyunca yakar ve sindirir. Önce hastalıklı, hasarlı, yaşlanmış veya ölü hücreleri ve dokuları (tümörler, patolojik hücreler, kistler, aşırı yağ birikintileri vb.) parçalayacak ve yakacaksınız. Mide küçülür ve daha az asidik hale gelir. Bundan sonra bazı detoks belirtileri gibi. Akne, yorgunluk ve baş ağrısı gibi vücut toksinleri ortadan kaldırır. Bu semptomlar hafifletilmelidir ve gençleşmiş bir sağlık ve esenlik duygusu hissedeceğiz!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Trending